Název

Popis

Zpráva z přeboru v přespolním běhu

konaného dne 1.10.2009 na sportovišti u TJ Sever

Ve čtvrtek 1.10.2009 se u sportoviště TJ Sever konal přespolní běh pro oblast Žatecka, který byl zorganizován Základní školou Žatec, Jižní 2777. Z naší školy jsme vybrali družstva do všech kategorií, tzn. nejmladší, mladší a starší žactvo – dívky i hoši, přičemž nejmladší kategorie běžela 1 km, mladší a starší dívky běželi 1,5 km, hoši v kategorii mladšího žactva 2 km a v kategorii staršího žactva 3 km.
Soutěžilo se ve družstvech. Bohužel se nám ani jednou nepodařilo dosáhnout na stupně vítězů, nicméně umístění některých jednotlivců nás velice mile překvapilo. Za nejmladší kategorii jmenujme na 2. místě Kozákovou Kateřinu, u chlapců na stupni vítězů stanul Solčani Martin a na 3. příčce Šimeček Michal. Další vítězkou v kategorii starších žákyň v jednotlivcích byla Solčaniová Lenka, žákyně 8. třídy.
Nasazení a zájem zúčastněných žáků byl v rámci fair-play přínosem pro ostatní zúčastněné.